روزنگار يك معلم

يك معلم از تجربيات روزانه اش مي گويد

يکی از اوليا
ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۱٢/۱٠  

سلام . يکی به اسم يکی از اوليا برای مطلب تابلو که مربوط به ۶ اسفند ميشه يه کامنت در مورد دبيرستان مفيد گذاشته بود به مضمون زير :

واقعا؛ تابلوست اون از ازمون ورودی گرفتنش که فقط از بچه های دوره های پایین خودش برمیداره وکلی مردم بیچاره این شهر رو سر کار میذاره! واون از مصاحبه هاش :که اگر وسط استخر یکهو یادت اومد که غسل باید بکنی چکار می کنی؟!!!! چرا اینقدر مفید مفید میکنی حالم دیگه بهم میخوره.

و اما چند تا نکته :

۱- اولاً من نمی دونم ايشون از اوليای دبيرستان مفيد هستن يا از اوليای مدرسه راهنمايی خودمون ، يا اين که کلا ً يکی از اوليا هستن! چون در هر کدام از موارد جواب جداگانه ای را می طلبد.
۲- مسائلی که در مورد دبيرستان مفيد بيان می کنم مربوط به خانه ای می شود که ۷ سال در آن زندگی کرده ام و بسياری از روابط دوستانه فعلی ام در حول و حوش آن شکل گرفته است . قطعاً هر انسان فهيمی نسبت به چنين مجموعه ای دلبستگی های خاص خودش را پيدا می کند و من هم از اين که فارغ التحصيل اين مدرسه هستم خوشحالم .( به خاطر خيلی چيزا) 
۳- بيان خاطرات خوش از يک مجموعه به معنای تأييد کلی خط مشی فعلی آن مجموعه نيست .
۴- در مورد مصاحبه ورودی مدرسه مطلبی را بيان کرده ايد که جای صحبت فراوانی دارد . حتی اگر چنين باشد يک طرفه به قاضی رفتن است . قطعاً خال روی گونه ی يک زيبا رو هم زيباست! من هم اگر خودم در آزمون ورودی مدرسه رد می شدم قطعاً احساس ديگری نسبت به اين مجموعه داشتم . يکی از مشکلات مدارسی که مجبورند برای افراد پذيرفته شده گزينشی را ايجاد کنند همين است . ۱۲۰ عاشق پيدا می کنند و ۱۲۰۰ متنفر ! ( هر چند که آماری که دادم مطلق هم نيست )
۵- همه .... دزدن ! همه ... دروغگو هستن ! همه .... بدن ! همه ...
خداوند به انسان قوه تحليل داده تا خوبی ها و بدی ها را در کنار هم بسنجد . مطلق نگر نباشيم .
۶- و جواب آخر هم از شاگرد عزيزم آقا ايمان :
سلام آقا س.بابايي بلاخره تونستم براتون كامنت بزارم. وبلاگ شما خيلي خوبه ولي از راهنمايي خاتم زياد تر از دبيرستان مفيد گفتيد.اين نامرديه(منظور نظر اون ولی گرامی).راستي چرا ديگه مدرسه نمياين؟

از الان خداحافظی می کنم تا روز ۳شنبه هفته بعد . به علت برگزاری همايش دانشجويی حمايت از محرومان ( مهر باران) که در دانشگاه تهران برگزار می شود به شدت سرم شلوغه . يک هفته ای هم از مدرسه مرخصی گرفته ام .دعا کنيد برايمان. 


کلمات کلیدی: