روزنگار يك معلم

يك معلم از تجربيات روزانه اش مي گويد

نمايشگاه كتاب تهران
ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٢/۱٩  

كرم كتاب

امروز يه مرخصی نصفه نيمه گرفتم و رفتيم نمايشگاه كتاب تهران .

نكته اول : كرايه سواری ۱۰۰۰ تومان - مينی بوس ۳۰۰ تومان - اتوبوس ۲۰۰ تومان ( بره كشان رانندگان گرامی ، مسئولين هم لالا ... )

اول رفتيم بخش كتب دانشگاهی كه خانمم می خواست چند تا كتاب بگيره . بعد هم يه سر زديم به سالن كتاب كودك و نوجوان برای خودم ! انتشارات های مورد علاقه ی من : قديانی - بنفشه - پيدايش و ...

نكته دوم : در كل نمايشگاه تخفيف بالای ۱۰٪ نديدم در صورتی كه می شود يك كتاب را در بعضی مواقع از انقلاب خودمان با همين تخفيف يا بيشتر خريداری كرد .

در پايان هم سری به نمايشگاه مطبوعات زديم . مصطفی تاج زاده مشغول سخنرانی و چانه زنی از بالا در روزنامه شرق بود . پورمحمدی وزير كشور هم داشت از غرفه ی كيهان ديدن می كرد . كريمی راد وزير دادگستری و زهرا شجاعی مشاور خاتمی هم گير خبرنگارهای سمج ايسنا افتاده بودند .

نكته سوم : شلوغ ترين سالن مربوط به بخش كتاب های نوجوانان بود . البته ازدحام خاصی هم در سردر غرفه روزنامه ی شرق بود و البته پرتو .

آخرش هم خداحافظی و خونه .

نكته چهارم : نمايشگاه در تصرف ساندويچ فروشی ها بود : هايدا،هايلار،آرام ، صدف و... می شد نمايشگاه انواع ساندويچ را هم به عنوان بخش جنبی به صورت رسمی از دوره بعدی اضافه كرد .

نكته پنجم: من دومين بار در عمرم بود كه از نمايشگاه كتاب ديدن می كردم . شايد تعجب برانگيز باشد كه يك معلم چرا نبايد بره نمايشگاه كتاب ! مهمترينش اينه كه راحت می تونم كتاب های مورد نيازم را از انقلاب تهيه كنم . به نظر من اين نمايشگاه بيشتر به سود بر و بچه های شهرستانی است والا برای ما كه نقش خاصی ندارد .


کلمات کلیدی: