روزنگار يك معلم

يك معلم از تجربيات روزانه اش مي گويد

یک قضیه ی ساده
ساعت ٤:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۸/۳  

اول- امروز تعطیل است. و البته فردا هم. یکشنبه را هم که کسالت خودم تعطیل کرد. یک هفته ی کاملا تعطیل. این خیلی خوب است که مسئولین ما می فهمند می شود با تعطیلات کارهای مملکت را پیش برد. قضیه به قدری ساده است که حال ندارم خون خودم را الکی کثیف کنم!

دوم- ان شاء الله نمره ی ۱۸ ای که در کارنامه ی درسی ام از درس تنظیم خانواده ثبت شد کوفت استادم شود. تازه فهمیدم که اراجیفی که داخل کتاب ها می نویسند قابل اطمینان نیست. چه کسی می گوید دو بچه کافی است؟ البته اگر وقت کردم در مورد بحث تنظیم خانواده بیشتر خواهم نوشت. قضیه به قدری ساده است که حال ندارم خون خودم را الکی کثیف کنم!

سوم- وقتی یاد آزمون گزینش آموزش و پرورش از خودم می افتم یک حالی می شوم. مخصوصاً جایی که بنا شد به ممتحن مربوطه امتحان وضو بدهم! حالا کجای کار ایراد دارد؟ هیچ کجا! فقط پریروز در روزنامه خواندم قاتل گیشه دار سینما بهمن که او را به بهانه ی امر به معروف و نهی از منکر کشته است و الان هم از طرف پزشکی قانونی دیوانه و مجنون معرفی شده، کارمند آموزش و پرورش بوده است! قضیه به قدری ساده است که حال ندارم خون خودم را الکی کثیف کنم!

چهارم- می خواهم بروم بانک. ساعت۱۲است. وقتی وارد می شوم نفر ۲۳۸ هستم. قضیه به قدری ساده است که حال ندارم خون خودم را الکی کثیف کنم!

پنجم- می خواهم این چند روز تعطیلی برویم مسافرت. می روم از عابر بانک پول بگیرم. به علت تعطیلی بانک مربوطه به مدت چند روز بدون خبر قبلی، ملت آواره ی عابر بانک های خالی شده اند. ترجیح می دهیم خانه بمانیم و در شهر گشت و گذار کنیم ! قضیه به قدری ساده است که حال ندارم خون خودم را الکی کثیف کنم!

ششم- ۲۰آذر ماه نزدیک است. انتخابات شوراها. من دیروز کاملا در جریان انتخابات قرار گرفتم! می دونید چطوری؟ باید می رفتم خونه ی اقوام که پایین آزادی است. سردار شهردار، عمو پورنگ را فرستاده است وسط میدان آزادی تا بچه ها حال کنند. یک ساعتی را در ترافیک می مانیم بل بیشتر. ترجیح می دهیم در شهر هم گشت و گذار نکنیم و بنشینیم خانه! قضیه به قدری ساده است که حال ندارم خون خودم را الکی کثیف کنم!

هفتم- این هایی که گفتم ۱۰ درصد خالی لیوان بود و من هم آدم بدبینی هستم! خدا را شکر ۱۰۰ درصد بقیه ی لیوان پر است. آن صد درصد را شما برایم در کامنت ها بنویسید. قضیه به قدری ساده است که ...


کلمات کلیدی: