روزنگار يك معلم

يك معلم از تجربيات روزانه اش مي گويد

ما و زندگی اجتماعی
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۱۱/٥  

قولش را داده بودم. یک تیر و دو نشان! آتش نشانی و عباس(ع)

خیلی سخت است که دلت جای دیگر باشد و نتوانی بروی. این شب ها دلم لک زده برای یک مجلس امام حسین(ع). صدای دسته ها مدام توی اتاقم می پیچد. باید درس بخوانم ولی دلم بیرون این پنجره هاست. نمی شود. نمی شود. دیشب داشتیم از فلکه ی صادقیه رد می شدیم. یک دسته با 7 علم قد و نیم قد داشت رد می شد. هفتاد هشتاد نفری زیر علم ها بودند. پشت دسته هم 30 نفری زنجیر می زدند! جالب ترش دور و بر دسته بود. حدود 300 نفر تماشاچی که البته خیلی هایشان مشغول تماشای همدیگر بودند! می فهمید که چه می گویم؟ روضه ی فاش که لازم نیست؟ 

   این روزها دومین سال تولد روزنگار یک معلم است. سوم بهمن 1383. روزهای خوش معلم راهنمائی. یاد هانی چیت چیان به خیر و بر و بچه های دوره 13 راهنمایی خاتم که حالا همشون اول دبیرستان هستن. 

 هیئت قاسم ابن الحسن مدرسه که بیش از 10 سالی است در مدرسه و با کمک بچه ها برگزار می شود از 8 تا 12 بهمن امسال هم برنامه دارد. امسال را بعدی می دانم زیاد برسم بروم ولی برنامه ریزی کرده ام که حتماً به امید خدا شب شام غریبان مدرسه باشم. البته جای ما هم که مشخص است. سر دیگ! اگر حال داشتید: تهران! – خیابان آزادی – خیابان جمالزاده – کوچه اعتماد – پلاک 11 .

یاس آرام ما را به یلدا بازی دعوت کرده است. البته قبلش هم فرید شریفی عزیز. از آن جایی که من با کلیه ی مظاهر سوسول بازی مشکل دارم! در این مورد نمی نویسم.

رفتم سر کلاس. دانش آموز عزیز از این جوراب نیم دار مچ نما ها ! پوشیده. از همین هایی که ... می گویم با این جوراب سر کلاس نیا. می گه آقا چرا فقط شما و آقای فلانی به ما گیر می دید. بقیه معلم ها کاری به این کارهای ما ندارن.
.
.
.
دو دقیقه بدون هیچ حرفی داشتم توی کلاس قدم می زدم.

شکر خدا برای اولین بار در امسال بچه های سال سوم را بردم سایت. گردگیری سایت چند هفته ای وقت خواهد برد. مقامات بلند پایه قول داده اند در آینده ی نزدیک( حتماً تا آغاز سال تحصیلی آینده) سایت به روز خواهد شد.

همایش ما و زندگی اجتماعی

فراخوان :عکس – شعر – داستان کوتاه – وبلاگ نویسی – مقاله نویسی- خوشنویسی - نقاشی و طراحی – نمایش – روزنامه دیواری- کاردستی - کاریکاتور

 موضوعات بخش دانش آموزی:موضوعات مطروحه در کتاب درسی اجتماعی

 موضوعات بخش ویژه والدین گرامی:
1-آسیب شناسی نهاد خانواده
2-بررسی عوامل موثر بر فرایند جامعه پذیری نوجوانان
3-بررسی نقش هنجارها و نابهنجارهای اجتماعی در تربیت نوجوانان
4-آزاد (پیرامون موضوعات اجتماعی)


مهلت تحویل آثار:   20   فروردین    1386
زمان همایش:      اردیبهشت    1386
آثار برتر در همایش ارائه و جوایز نفیسی به آن ها تعلق خواهد گرفت.
دبیرخانه:  خیابان آزادی – خیابان جمالزاده شمالی – بالاتر از فرصت – خیابان اعتماد – پلاک 11 - مجتمع آموزشی خاتم
ستاد برگزاری همایش- گروه های آموزشی آموزش و پرورش منطقه 6 تهران


کلمات کلیدی: