روزنگار يك معلم

يك معلم از تجربيات روزانه اش مي گويد

روزنگار ما۱- سلام اول
ساعت ٥:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/۱۱/۱٤  

یک ترم گذشت. مثل باقی ترم ها . مثل همیشه. بعضی ها خوشحالند ، بعضی ناراحت. اما چیزی که بین همه مشترک است دو تا چیزه . اولی این که کاش می تونستم بهتر از این کار کنم ! کاش می تونستم از فلان درس نمره ی بهتری بگیرم !  کاش سر کلاس چرت نمی زدم ! کاش ، کاش، کاش......! دومی این که بالاخره هر چی بود تموم شد . باید به فکر آینده بود.
 اگه قرار باشه این کاش ها را پشت سر هم قطار کنیم ،باید تا صبح بشمریم. فکر کنم از بین این دو تا فکر باید بی خیال اولی بشیم ولی فکر دومی را محکم بچسبیم. از امروز تا آخر اسفند سال 1383 چهل روز مونده . اون ور سال هم تا امتحانات ترم دوم 60 روز وقته . یعنی سرجمع 100روز.یعنی جونم براتون بگه 2400 ساعت . بهتر بگم می شه 144000 دقیقه ، آخر کلوم این که می شه 8640000 ثانیه .
 اگه وقتی می گیم یه لحظه منظورمون یه ثانیه باشه ، از الان تا امتحانات پایان ترم دوم حدود هشت و نیم میلیون لحظه وقت داریم.
 خب بچه ها حالا چطوری می شه از این لحظات که تند و سریع می گذرن استفاده کرد؟
آقای م.ر.الف: اجازه آقا! نصفشو که یا می ریم استادیوم یا پای تلویزیون فوتبال تماشا می کنیم . نصف نصفش رو سعی می کنیم درس بخونیم ولی اگه نشد، نشد!

آقای خ.م:آقا! به جز 640هزار ثانیه که مجبوریم غذا بخوریم و بخوابیم و .........(بی ادبی می شه ) 8 میلیون ثانیه دیگه رو درس می خونیم!

آقای س.ع: ما که یک سوم اون رو می ریم تمرین سرود.یک سوم خواب ، یک سوم تفریح . یک سوم باقیمانده را هم درس می خونیم!!

آقای س.ص: آقا ما خیلی توپیم. وقتمونو خوب تنظیم می کنیم. یک سوم درس می خونیم . یک سوم پیش معلم ها هستیم و مخشونو می خوریم . یک سوم باقیمانده را هم خدا بزرگه.

آقای ن.پ : من اعتقادی به این جور درس خواندن ندارم . سعی می کنم  نصفشو کتاب داستان های تالار وحشت، تالار پشمک ، روح بی سر ، بدن بدون روح، ارواح بدون وحشت ، تالار بدون روح بدون سر و ....... بخونم . اگه وقت اضافی آوردم درس هم می خونم.

 اینا یه گوشه از جوابایی بود که می شد به این سئوال داد . اسم آدماش رو ننوشتیم ولی می شه حدس زد.  ( البته جواب ها جدی نبود)
 بچه ها! تو ترم اول هر کاری کردین تموم شده . ما توی ترم دوم یه مشکل بزرگ داریم، اون هم تعطیلات زیاد عیده . چون از دو هفته مونده به عید تا دو هفته بعد از عید عملا خیلی ها درس  و مشق رو می ذارن کنار .( که البته کار اشتباهیه) باید با هم قرار بذاریم تا از لحظه لحظه ی همونی که با هم حساب کردیم ،استفاده کنیم . اگه ساعت 3 می رسیم خونه 1 ساعت فرصت برای استراحت داریم. یعنی از ساعت 4 باید آماده ی درس شد. تا ساعت 11 شب که معمولا می خوابید، 7 ساعت وقته. اگه از این 7 ساعت ،4 ساعت را استفاده کنید قول می دهم ترم دوم معدل زیر 19 نداریم . اگه از 3 ساعتش استفاده کنید ، معدل زیر 18 نخواهیم داشت.
شعار ما  برای ترم دوم ، ترم بدون معدل 17 است
 هرچند دوره ی ما نتونست رتبه ی اول مدرسه رو به دست بیاره ولی اشکالی نداره . از تلاش سوم ها و   اول ها که خوب تلاش کردند تشکر می کنیم. اما همین که تنها دوره ای هستید که معدل زیر 17 نداره برای ما جای خوشحالی زیادی داره . تلاش بچه هایی که بیش از 3 نمره به نسبت میان ترم پیشرفت کردند خیلی خوشحال کننده است.داشتن نفرات برتر در مدرسه از دوره ی ما هم خوشحالمان می کند ولی وقتی endخوشحالی ماست که همه با هم با تلاشمون ترم بعدی را با موفقیت بیشتر به اتمام برسونیم. همه باید به هم کمک کنیم.
همه

 در پایان نوشته های این دفعه می خوام از 2 تا از بچه ها تشکر کنم . کسانی که با زحمت زیاد با نوشته هایشان ما را در جریانات مدرسه قرار می دادن که البته چند وقتیه کارشون تعطیل شده. محمد زواران و محمد غفاری . امیدوارم شاهد ادامه ی کارشان باشیم.


          زنده باد خاتم
         زنده باد پایه ی دوم راهنمایی
          مشاورین پایه ی دوم
saeedbabaei@yahoo.com
hani_chitchian@yahoo.com


کلمات کلیدی: