روزنگار يك معلم

يك معلم از تجربيات روزانه اش مي گويد

انتقام سوسک
ساعت ٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۱٠/٦  

الان که می نويسم عيسی هاشمی معلم انشای پارسال مدرسه خاتم کنارم نشسته . دانشجوی فوق ليسانس دانشکده کشاورزی و منابع طبيعی دانشگاه تهران . يادش گرامی !

صبح بچه های کلاس دوم قرار بود صبحگاه را اجرا کنند . بنا بود يکيشون بره و سه تا خبر علمی بگه و ديگری هم يه معما طرح کنه . از من کمک خواستند . به يکيشون گفتم می دونی فيل ها از چه حيوونی بزرگترين ضربه رو خوردن ؟ گفت : نه . گفتم از سوسک ها چون فيل ها وقتی تخم ميذارن سوسک ها تخمشون رو ميخورن و باعث انقراض نسل اونا ميشن !!! بنده خدا بد جوری باورش شد . به اون يکی هم گفتم علت انقراض نسل دايناسورها سوسک ها بوده اند که تخم آن ها را خورده اند !!

می خواين باور کنين می خواين باورنکنين . اين دو تا بنده خدا رفتن و مراسم رو اجرا کردن و اين مطالب را هم بيان کردن . البته چون شلوغ بود بعضی ها نفهميدن قضيه از چه قراره ولی من و مسعود حسينی (پرورشی) و عليرضا مقيمی (ناظم) داشتيم می مرديم از خنده ...

******************

زنگ اول کلاس مشترک داشتم با بچه ها ی دوم که مشاورشونم . بردمشون نمازخونه . اول صحبت هايم يه دفعه صدای جيغ اومد . يه عدد سوسک در يک عمليات انتحاری کلاسم را به مدت ۳ دقيقه به هم ريخت .

نتيجه اخلاقی : سوسک ممکن است عامل انقراض فيل و دايناسور نباشد ولی می تواند کلاس من را سه دقيقه به هم بريزد . سوسک ها را دست کم نگيريم ! 


کلمات کلیدی: